تبلیغات
Loading by : javacity

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید... - برنامه ریزی برای سفر به آفریقای جنوبی

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید...

! به وب ما خوش آمدید

بدون آگاهی، هر گز قضاوت نكنید
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر : هر كی می خواد به آفریقای جنوبی سفر كند باید این ها را بداند.
تصمیم گرفتم وبلاگی را بنویسم تا با آشنایی با كشور آفریقای جنوبی دیدگاه خوانندگان را درباره این كشور سنجیده و آن را ارزیابی كنم.
مدیر سایت :آشنای آفریقای جنوبی

نظرسنجی

چه میزان از شناخت مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی، تحت تاثیر جام جهانی بوده است؟آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

برنامه ریزی برای سفر به آفریقای جنوبی

نوشته شده توسط : آشنای آفریقای جنوبی

برخی نكات وجود دارد كه شما باید قبل از ترك كشورتان و سفر به آفریقای جنوبی به آنها توجه كنید. در زیر به برخی از این نكات اشاره می شود:

برنامه ریزی برای سفر به آفریقای جنوبی
  • مهمترین نكته ای كه باید حتما به آن توجه كنید، داشتن "بیمه درمانی مسافرتی" است. ممكن است در مواقع ضروری به دلیل نداشتن بیمه درمانی مسافرتی در بیمارستان ها پذیرش نشوید.
  • تابش آفتاب در فصل های بهار و تابستان بسیار شدید تر از تابش خورشید در اروپا است.  بنابراین توصیه می شود در وسط روز خود را در معرض آفتاب قرار ندهید. حتی در هنگام تاریك شدن هوا نیز مراقب پوست خود باشید، تا با سوختن پوست خود تعطیلاتتان را خراب نكنید.
  • همچنین از كرم های ضد آفتاب، لباس های خنك و  وسایل محافظتی دیگر نیز استفاده كنید. عینك آفتابی مناسب، كلاه لبه دار، دفع كننده حشرات، مرطوب كننده پوست، مسكن و محافظت كننده از پوست لب ها را نیز به همراه داشته باشید.
  • لباس گرم را فراموش نكنید. بویژه در كیپ كه بادهای ناگهانی در آنجا می وزد و بعدازظهر های آن نیز می تواند سرد شود.
  • اگر شما قصد دارید در آفریقای جنوبی رانندگی كنید حتما گوهینامه رانندگی داشته باشید.
  • چنانچه قصد پیاده روی در پارك های آفریقای جنوبی را دارید، از كفش های مناسب استفاده كنید.

اطلاعات مفید:

1.     كتاب راهنمای آفریقای جنوبی: از "كتاب راهنمای آفریقای جنوبی" (National Booking Service) استفاده كنید. رویداد ها، مراسم مختلف، تائتر، سینما، امكانات تفریحی، محل اقامت و همه و همه در این كتاب جمع شده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت CompuTicket مراجعه كنید.

2.     اختلاف ساعت با ایران: حدود یك ساعت و نیم

3.     الكتریسیته: احتمالا آداپتور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بیشتر هتل های آفریقای جنوبی برای استفاده از ریش تراش ها و وسایل كوچك برقی دیگر ولتاژ 110 ولت را در اختیار قرار می دهد.

4.     پول رایج: واحد پول آفریقای جنوبی "راند" (Rand) می اشد. هر یك R‌معدا 100 سنت (c) است. اسكناس های 10، 20، 50، 100 و 200 راندی و همچنین سكه های 5، 10، 20 و 50سنتی و 1، 2 و 5 راندی در اختیار مردم قرار دارد. برای آگاهی از نرخ ارز می توانید از جراید و برای تبدیل انواع اسكناس و سكه می توانید به بانك ها مراجعه كنید. برای تبدیل ارز های خارجی می توانید از فرودگاه ها، اطراف بانك ها، آژانس های مسافرتی، American Express و یا حتی در برخی از هتل های بزرگ استفاده نمائید.

5.     بانك: بانك ها در تمام شهر ها و حتی حومه های شهر ها دیده می شوند. ساعت كار بانك ها از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 15:30 بعدازظرهر و در روز شنبه از 8:30 تا 11 ظهر می باشد. بانك ها در روز یكشنبه تعطیل هستند. در اغلب بانك ها، بیشتر كارت های اعتباری بیسن المللی مانند Mastercard، Diners، Visa و American Express معتبر هستند. دستگاه های خود پرداز (ATM) در اغلب نقاط شهر ها و حومه و حتی پمپ بنزین ها به فراوانی وجود دارند.
امکانات

صفحات اضافی :
d

فینال جام جهانی 2010

روز ساعت دقیقه ثانیه