تبلیغات
Loading by : javacity

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید... -  واكسینه و نكات بهداشتی

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید...

! به وب ما خوش آمدید

بدون آگاهی، هر گز قضاوت نكنید
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر : هر كی می خواد به آفریقای جنوبی سفر كند باید این ها را بداند.
تصمیم گرفتم وبلاگی را بنویسم تا با آشنایی با كشور آفریقای جنوبی دیدگاه خوانندگان را درباره این كشور سنجیده و آن را ارزیابی كنم.
مدیر سایت :آشنای آفریقای جنوبی

نظرسنجی

چه میزان از شناخت مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی، تحت تاثیر جام جهانی بوده است؟آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

 واكسینه و نكات بهداشتی

نوشته شده توسط : آشنای آفریقای جنوبی

وضعیت ابتلا به بیماری های گوناگون در مناطق مختلف شهری و روستایی آفریقای جنوبی در محدوده خط قرار دارند. بیماری وبا در این كشور شایع است اما هنوز شهروندان این كشور در مقابل این بیماری واكسینه نشده اند. بیماری های هپاتیت A و B  و سل در میان فقرای آفریقای جنوبی شیوع دارد. بیماری هری نیز كه از حیوانات سرایت می شود دی این كشور دیده می شود.

با بیان این مطالب گردشگران این كشور باید نكات بهداشتی را در نظر گرفته و برای واكسینه شدن اقدام نمایند.

چنانچه به مناطق روستایی آفریقای جنوبی می روید، توجه به نكات زیر می تواند برای شما مفید باشد:

  • وبا: این بیماری آنقدرها هم جدی نیست و برخی از گردشگران خود را در مقابل این بیماری واكسینه نمی كنند. اما از آنجایی كه ممكن است برخی اداره های مرزی برگه واكسینه وبا را از شما طلب كنند، بهتر است این واكسن را تزریق كنید.
  • هپاتیت A: برای واكسینه شدن در برابر این بیماری، تنها تزریق یك مرتبه واكسن هپاتیت برای مصون ماندن برای 10 سال و مسافرت كردن كافی است.
  • فلج اطفال: این واكسن معمولا به همراه یك حبه قند، از طریق دهان به بدن وارد می شود. این بیماری هنوز در كشور های استوایی و برخی كشورهای در حال توسعه شایع است.
  • كزاز (تشنج): همه مسافران می بایست خود را در مقابل این بیماری كه در سراسر دنیا پخش شده است واكسینه كنند. برای پیشگیری از این خطر بالقوه تزریق واكسن در یك مرحله كافی است.
  • حصبه: این بیماری كه از طریق غذا و آب آلوده سرایت پیدا می كند باعث تب بالا و عفونت خونی می شود. واكسینه شدن در برابر این بیماری بویژه در كشور هایی كه وضعیت بهداشت آب و غذا پایین تر از حد آفریقای جنوبی است توصیه می شود.

 در مورد نكات بالا باید این را اضافه كرد كه در همه موارد استفاده از واكسن ضروری نیست، بلكه با مراجعه به پزشك، حدود یك ماه قبل از مسافرت شما می توانید طبق تجویز پزشك از قرص نیز استفاده كنید.

 بار دیگر، شدیدا توصیه می كنیم كه قبل از ترك كشور خود و سفر به آفریقای جنوبی در مورد بیمه جامع مسافرتی یا بیمه درمانی خود بیشتر آگاهی پیدا كنید.

چنانچه برای تماشای بازی های جام جهانی 2010 به آفریقای جنوبی سفر می كنید، داشتن بیمه جامع مسافرتی الزامی است. پایگاه های مراقبت های اولیه و امداد اولیه نیز در طول این بازی ها در سراسر كشور مشغول به كار هستند.

 شرایط و امكانات بیمارستان های آفریقای جنوبی مطلوب است، البته به حد استانداردهای بیمارستان های اروپایی نمی رسد. معمولا بیمارستان ها شلوغ هستند.

 در مورد بیمارستان های خصوصی این كشور باید گفت امكانات و تجهیزات بیمارستان های خصوصی، كه قابل دسترس هم هستند،‌ بسیار مدرن است و كادر پزشكی متخصصی هم در اختیار دارند. البته هزینه آنها بالا است و بیمه درمانی یا جامع مسافرتی شما تنها بخش اندكی از هزینه را می پردازد.

     ایدز، بیماری است كه بیشترین نگرانی ها را در آفریقای جنوبی ایجاد كرده و مشكلات فراوانی برای مردم و دولت این كشور بوجود آورده است. گفته می شود 20% مردم این كشور به ویروس ایدز آلوده هستند اما به نظر می رسد این آمار بسیار بالاتر از این مقدار باشد. دولت تاكنون اقدامات ویژه ای را برای مقابله با این بیماری مهلك انجام داده است و تصمیم دارد بطور كلی این بیماری را ریشه كن كند. اما عدم آموزش و آگاهی مردم درباره این بیماری باعث شده است كه هر سال بر تعداد مبتلایان به این بیماری افزایش یابد.


امکانات

صفحات اضافی :
d

فینال جام جهانی 2010

روز ساعت دقیقه ثانیه