تبلیغات
Loading by : javacity

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید... - تاریخچه ورود اسلام به آفریقای جنوبی

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید...

! به وب ما خوش آمدید

بدون آگاهی، هر گز قضاوت نكنید
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر : هر كی می خواد به آفریقای جنوبی سفر كند باید این ها را بداند.
تصمیم گرفتم وبلاگی را بنویسم تا با آشنایی با كشور آفریقای جنوبی دیدگاه خوانندگان را درباره این كشور سنجیده و آن را ارزیابی كنم.
مدیر سایت :آشنای آفریقای جنوبی

نظرسنجی

چه میزان از شناخت مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی، تحت تاثیر جام جهانی بوده است؟آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

تاریخچه ورود اسلام به آفریقای جنوبی

نوشته شده توسط : آشنای آفریقای جنوبی

آنچه كه در تاریخ ثبت شده است-و بیشتر علمایمسلمان آفریقای جنوبی آن را قبول دارند- نشان می دهد كه‌ نخستین تاثیر اسلام در آفریقای جنوبی به سال 1652 برمی گردد، آن زمان كه بازرگانان عرب از طریق خشكی و یا دریا خود را برای تجارت به آفریقای جنوبی رساندند. تاریخ نگاران، ورود اسلام به آفریقای جنوبی را به دو مرحله تقسیم می كنند:

موج اول مهاجرت مسلمانان به آفریقای جنوبی توسط آلمانی ها (داچ ها) ودر سال 1652 میلادی صورت گرفت. آنها كه مستعمراتی از جمله اندوزی و مالزی داشتند، برای تامین نیروی كارگری خود در آفریقای جنوبی، برده ها و غلامان مسلمان خود را از مالزی و منطقه ای بنام "جاوا" (Java) در اندونزی به این سرزمین منتقل كردند.

اولین مبلغ مسلمان در آفریقای جنوبی:

در سال 1668 یك عالم مسلمان مالزیایی از "سوماترا" اندونزی به استان كیپ آفریقای جنوبی تبعید شد. "شیخ عبدالرحمان ماتبه" (Sheikh Abdurahman Matebe) در واقع اولین مسلمانی بود كه برای آموزش و تبلیغ آموزه های دینی در آفریقای جنوبی تلاش می كرد. وی در سال 1682 تا 1685 در گذشت.

اولیم مبلغ مسلمان

موج دوم سیل ورود مسلمانان به این كشور آفریقایی در سال 1860 صورت گرفت. زمانی كه آفریقای جنوبی جزو مستعمرات و تحت امپراطوری انگلیس اداره می شد، تعدادی از هندی های مسلمان در سواحل شرقی آفریقای جنوبی (دوربان) استقرار یافتند.

آقای "محمد شعیب بولِی" رئیس "مركز اسلامی نورالدین" مستقر در شهر كیپ تاون،  پیرامون تاریخچه ورود اسلام و مسلمانان وحتی شیعه در آفریقای جنوبی مطالبی كاملا متفاوت با دیگران ارائه می دهد.

وی با استناد به یك مقاله ای كه توسط نویسنده عربستانی نوشته شده است، سابقه ورود اسلام و حضور مسلمانان در آفریقای جنوبی را حدود 1300 سال پیش می داند.

در آن مقاله نوشته شده است كه:
حدود 1300 سال پیش یكی از اقوام پیامبر اسلام بنام "موسی بن جعفر طیار"وارد آفریقای جنوبی می شود
و ضمن كسب و كار به انتقال آموزه های دینی اسلامی می پردازد. موسی پس از مدتی اندك پیروانی جمع آوری می كند كه از سازماندهی بسیار مناسبی هم برخوردار بودند.

نویسنده می افزاید كه: حدود 700 سال پیش كه پرتغالی ها برای گرفتن آفریقای جنوبی به ساحل كیپ تاون می آیند، گروه سازمان دهی شده قدرتمندی توسط موسی در مقابل آنها ایستاد و آنان را شكست داد. آمده است كه موسی ژنرال نظامیان دریایی پرتغالی ها را نیز به هلاكت رساند.

مسلمانان

امکانات

صفحات اضافی :
d

فینال جام جهانی 2010

روز ساعت دقیقه ثانیه