تبلیغات
Loading by : javacity

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید... - كالبد شكافی ماندلا

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید...

! به وب ما خوش آمدید

بدون آگاهی، هر گز قضاوت نكنید
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر : هر كی می خواد به آفریقای جنوبی سفر كند باید این ها را بداند.
تصمیم گرفتم وبلاگی را بنویسم تا با آشنایی با كشور آفریقای جنوبی دیدگاه خوانندگان را درباره این كشور سنجیده و آن را ارزیابی كنم.
مدیر سایت :آشنای آفریقای جنوبی

نظرسنجی

چه میزان از شناخت مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی، تحت تاثیر جام جهانی بوده است؟آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

كالبد شكافی ماندلا

نوشته شده توسط : آشنای آفریقای جنوبی

اخیرا یكی از نقاشان آفریقای جنوبی بنام "یوئیل داماسو" (Yuill Damas) تابلویی را ترسیم كرده است كه جنجال زیادی به راه انداخت. وی در این تابلو نقاشی، بدن بیجان رهبر آزادی بخش و نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی (نلسون ماندلا) كشیده است كه روی میز تشریح قرار گرفته و کالبدشکافی می‌شود درحالیکه دیگر چهره‌های سیاسی این کشور دور جسد او ایستاده‌اند. آرک‌بیشاپ، دزموند توتو (برنده جایزه صلح نوبل)، جاکوب زوما (رئیس جمهور) ، تابو مبکی (رئیس جمهور پیشین) و هلن زیله (رهبر اوپوزیسیون) از جمله افرادی هستند كه دور جسد ماندلا كشیده شده اند. ا
ین تابلو در حالی در یكی از معروفترین مراكز خرید هر ژوهانسبورگ در معرض دید همگان قرار گرفت كه سالروز 92 سالگی ماندلا در 27 تیر ماه (18جولای) نزدیك است.

كالبد شكافی ماندلا

پس از رونمایی از این اثر، تعداد زیادی نسبت به این اقدام یوئیل سخت اعتراض كردند. حزب حاكم آفریقای جنوبی (ANC) نیز این اقدام را نژاد پرستانه خواند و در این باره اظهار داشت: "کنگره ملی آفریقا از این مسئله منزجر است و با قدرت تمام و با شدیدترین لحن «نقاشی ماندلا مرده» را محکوم می‌کند. این اثر نشانه کامل بدسلیقگی و بی‌احترامی و توهین و کج‌دهنی به ارزش‌های جامعه ما می باشد."

یوئیل داماسو

در مقابل، نقاش سفید پوست آفریقای جنوبی، گفت: این نقاشی گوشت و تن ماندلا را به تصویر کشیده و نشان می‌دهد او هم مثل همه ما آدم است. ماندلا با کوشش بسیار به چیزهای بزرگی رسیده و تاثیری به‌سزایی بر کشور ما و دنیا گذاشته است، اما نقاشی نشان می‌دهد مردی که این کارها را کرده مثل همه آدمی معمولی بوده.

البته این نقاشی شباهت بسیار زیادی با اثر "کلاس تشریح دکتر نیکلائس تولپ" دارد. این نقاشی در قرن هفدهم و توسط "رامبرانت" كشیده شده است. در آن نقاشی "نکوسی جانسون"، فعال مبارزه با ایدز، در حال انجام کالبدشکافی است.

كلاس تشریح قرن 17امکانات

صفحات اضافی :
d

فینال جام جهانی 2010

روز ساعت دقیقه ثانیه