تبلیغات
Loading by : javacity

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید... - ماه رمضان و مسلمانان آفریقای جنوبی

اگه تا حالا به آفریقای جنوبی سفر نكردید...

! به وب ما خوش آمدید

بدون آگاهی، هر گز قضاوت نكنید
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر : هر كی می خواد به آفریقای جنوبی سفر كند باید این ها را بداند.
تصمیم گرفتم وبلاگی را بنویسم تا با آشنایی با كشور آفریقای جنوبی دیدگاه خوانندگان را درباره این كشور سنجیده و آن را ارزیابی كنم.
مدیر سایت :آشنای آفریقای جنوبی

نظرسنجی

چه میزان از شناخت مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی، تحت تاثیر جام جهانی بوده است؟آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

ماه رمضان و مسلمانان آفریقای جنوبی

نوشته شده توسط : آشنای آفریقای جنوبی

به گزارش رحماء آفریقای جنوبی ملغمه ای از فرهنگ ها و ادیان الهی و غیرالهی (آنیمیستی) است و تقریباً همه ادیان شناخته شده جهان در این کشور پیروانی دارند و آزادی مذهب در قانون اساسی این کشور نیز تضمین شده است، اما از میان همه این فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها، مسلمانان از جایگاه اجتماعی خاصی برخوردار هستند.

آفریقای جنوبی که به رنگین کمان فرهنگ ها معروف است مسلمانان آن نیز از رنگ ها و نژادهای مختلف هستند به گونه ای که همه رنگ مسلمان اعم از سیاه مرکز آفریقا، سیاه روشن تر شمال و جنوب آفریقا، رنگین پوستان هندی، پاکستانی، زرد پوستان اندونزی و مالزیایی و سفید پوستان اروپایی، عرب و ایرانی را در میان آنها می توان دید.

چرا که آفریقای جنوبی از قدیم کشوری مهاجر پذیر بوده و به همین دلیل همه مهاجران مسلمان آن نیز به نسبت کشور خاستگاه خود، آداب و رسوم و به ویژه مراسم های دینی ماه مبارک رمضان را به سبک و سیاق خود برگزار می کنند.


درهرحال همه آنها مسلمان هستند و گرچه بیشتر از دو درصد از جمعیت 46 میلیونی این کشور را در بر نمی گیرند، ولی در این ماه مبارک علاوه بر انجام شعائر دینی همچون روزه داری، انجام کارهای نیک، برپایی محافل انس با قرآن ، بخش مهمی از آذوقه و قوت روزانه خود را به غیر مسلمانان فقیر کشورشان اختصاص می دهند.

دراین ماه با وجود روزه داری مسلمانان همه مساجد کشور پس از نماز عصر برای تهیه انواع غذا به منظوردادن افطاری به فقرا از جمله افراد غیرمسلمان فعال هستند .

بطور مثال مسجد الرحمن در پرتوریا پایتخت این کشور از ساعت سه عصر تا بعد از شامگاه پذیرای حدود 500 تن از نیازمندان غیر مسلمان است و همین موضوع خود نقش مهمی در نوع نگاه عمومی مردم این کشور به مسلمانان دارد.

کوتاه سخن اینکه برکات خدایی ماه مبارک رمضان در آفریقای جنوبی هم شامل مسلمانان و غیر مسلمانان این کشور است و همین مهم به همراه نیکی مسلمانان به دیگران و اهمیت دادن به روحیه برادری و همزیستی شان با دیگر ادیان و اقوام، در نوع نگاه احترام آمیز غیر مسلمانان به آنها تاثیر بسزایی داشته و دارد.

مسلمانان به ویژه در ماه مبارک رمضان در میان هموطنان جامعه و فرهنگ متکثر کشورشان از اعتبار اجتماعی خاصی برخوردار هستند.

تعامل مثبت بین مسلمانان و غیرمسلمانان در این کشور موجب شده است که غیرمسلمانان نسبت به فرهنگ اسلامی شناخت تقریبا کامل داشته باشند و به دلیل جایگاه نسبتا برتر مسلمانان برای آنها احترام خاص قائل شوند و شاید به برخی رفتاری اجتماعی آنها نیز عمل کنند.

همانگونه که اشاره شد، گرچه مسلمانان در این کشور زیاد نیستند ولی در بسیاری از فروشگاه های این کشور براحتی غذاهای با مارک حلال یافت می شود.

آداب و رسوم و انجام شعائر دینی رمضان در کشور رنگین کمانی آفریقای جنوبی به میزان تنوع مسلمانان مقیم این کشور، از تنوع خاص برخوردار است و مشخصا نمی توان گفت که آداب روزه داری این کشور شبیه کدامیک از کشورهای اسلامی است بلکه باید گفت که مسلمانان این کشور ملغمه ای از آداب و رسوم اسلامی را رعایت می کنند و به همین دلیل هم از کمترین تضاد درون دینی نیز برخوردار هستند.


نمایش نظرات 1 تا 30

امکانات

صفحات اضافی :
d

فینال جام جهانی 2010

روز ساعت دقیقه ثانیه